Marka BMW to symbol motoryzacji znany za pewne każdemu z nas. Samochody tej marki to jedne z najpopularniejszych pojazdów w Polsce, które jest w stanie rozpoznać każdy. Charakterystyczne nerki na przedniej części maski oraz niepowtarzalna sylwetka to wizytówka firmy. Samochody marki BMW cieszą się popularnością zarówno wśród młodych adeptów motoryzacji, eleganckich kobiet, sportowców jak i biznesmenów. Specjalnie dla wszystkich tych osób została stworzona osobna linia samochodów. W ofercie znajdziemy samochody do użytku codziennego, sportowe, terenowe oraz limuzyny. Wszystkie modele z pod znaku BMW tworzone są z największą dbałością o szczegóły, dzięki czemu hasło „niemiecka precyzja” zostaje w pełni ucieleśniona. Jak wyglądają ceny BMW, o tym dowiedzie się w dalszej części artykułu.

BMW F30

Najnowsze BMW serii 3, to szósta, najnowsza i obecnie produkowana generacja modelu która została oznaczona symbolem F30. Samochód znalazł się na naszym rynku sprzedażowym w 2012 roku. Design auta w dużym stopniu bazuje na stylistyce swojego poprzednika, jednak jest to standard jeżeli chodzi o BMW. Projektanci dobrze wiedzą za co wszyscy kochają BMW i nie chcą zmieniać tego co najlepsze. BMW choć ciągle udoskonalane, niezmiennie nawiązuje do bardziej klasycznych przedstawicieli Serii 3 z poprzednich dekad. Projektantem modelu F30 jest Libańczyk Karim-Antoine Habib. Najwięcej zmian jakie możemy zauważyć na pierwszy rzut oka wprowadzono w przedniej części samochodu, który wyglądem łudząco przypomina te z Serii 5. Rozmiary samochodu ponownie zostały zwiększone, przy zachowaniu niskiej masy.

Pod maską samochodu znajdziemy tylko i wyłącznie silniki z turbodoładowaniem które różnią się w zależności od ceny BMW F30. Pomiędzy dwoma zmodernizowanymi turbodieslami R4 (320d i 320d EfficientDynamics) oraz benzynowej, rzędowej „szóstki” 335i, debiutuje mniejszy rzędowy silnik benzynowy z czterema cylindrami, oznaczony jako 328i. Po raz pierwszy w tej serii klienci otrzymają możliwość zamówienia 8-biegowego automatu firmy ZF (seryjnie 6-biegowa skrzynia ręczna). Tak jak wspominałem, wersje samochodu oferowanego prze bawarski koncert różnią się w zależności od ceny. BMW będzie oferowane w kilku wersjach silnikowych i wyposażeniowych:

Cena BMW F30 w najuboższej wersji to 207 900 zł.

Oprócz tego możliwy jest wybór jednej z trzech dostępnych wersji wykończeniowych: Modern Line, Luxury Line i Sport Line. W zależności od silnika ich cena jest różna, a za każdy z nich przyjdzie zapłacić 7756 zł. W słabszym dieslu kosztują 5102 zł, a w najdroższym 335i ich cena wynosi nie bagatela 8920 zł.

Za automatyczną skrzynie biegów trzeba nam będzie dopłacić 9223 zł, za nawigacje satelitarną 9755 zł. Sześcioletni pakiet BMW Service Inclusive lub limit 150 tys. km to wydatek aż 11 141 zł, jednak jest on wart swojej ceny gdyż zwalnia nas ze wszelkich kosztów związanych z usługami serwisowymi i przeglądami.

Komentarze

Brak komentarzy.