Nieoznakowane radiowozy BMW we flocie policji

Aż 140 nowych samochodów BMW otrzyma Polska Policja. Do floty służącej w walce z piractwem drogowym dołączą modele BMW 330i xDrive, które zostaną wyposażone w wideorejestratory.

Warszawski dealer BMW Auto Fus wygrał przetarg na dostarczenie w szeregi Polskiej Policji nowych samochodów. Na mocy umowy do floty dołączy aż 140 nowych modeli BMW 330i xDrive. W przetargu wystartowały także inne, niemieckie marki doskonale znane z polskich dróg – mowa tu o Volkswagenie oraz Skodzie.

Nowe BMW 330i xDrive, w które zaopatrzona zostanie Polska Policja wyposażone są w dwulitrowe, turbodoładowane silniki benzynowe, które będą w stanie generować 252 KM mocy. Moc wygenerowana przez wspomnianą jednostkę napędową będzie przenoszona za pośrednictwem ośmioprzekładniowej, automatycznej skrzyni biegów na wszystkie cztery koła niemieckich samochodów. Z danych producenta wynika, że BMW 330i xDrive w takiej konfiguracji będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 5,8 sekundy, zaś prędkość maksymalna pojazdów to 250 km/h.

Polska Komeda Policji przy wyborze nowych aut do floty kierowała się przede wszystkim ceną, mocą aut oraz pojemnością silników. W przetargu można wyczytać, iż celowano w jednostki napędowe o pojemności ok. 245 KM, które generowane będą z przynajmniej 2 litrów pojemności. W zakresie pozostałych kryteriów ustalonych przez Polską Policję wynika, iż auta, które miały trafić do floty miały charakteryzować się przyspieszeniem o przyspieszeniu max. 7 sekund / 100 km, a prędkość maksymalna miała wynosić przynajmniej 210 km/h.

Samochody trafią na polskie drogi już jesienią bieżącego roku.


Dodał: , w Newsy. Dnia 26 sierpnia 2017