Rozpoczęto produkcję nowego BMW M2

Niemiecki koncern motoryzacyjny potwierdził informacje dotyczące seryjnej produkcji BMW M2. Samochód jest już produkowany w niemieckiej fabryce BMW w Lipsku.

Seryjna produkcja już się rozpoczęła, jednak wszystko wskazuje na to, że pierwsze egzemplarze modelu M2 trafią do swoich właścicieli dopiero w marcu 2016 roku. BMW M2 posiada 6-cylindrowy silnik o pojemności wynoszącej 3 litry oraz mocy rzędu 370 KM. Maksymalny moment obrotowy auta wyposażonego we wspomnianą jednostkę napędową ma wynosić 465 Nm, a dedykowana funkcja overboost sprawia, że moment może zostać podniesiony nawet do 500 Nm. Jak przekłada się to na osiągi samochodu? Wg danych bawarskiego koncernu, nowe BMW M2 ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 4,3 sekundy, zaś prędkość maksymalna ma być ograniczona do 250 km/h, jednak po zdjęciu blokady może ona wynosić aż 270 km/h.

Samochód powstaje w tej samej fabryce co BMW 2 Cabrio, BMW 2 Coupé i BMW 2 Active Tourer, a także dwa elektryczne pojazdy niemieckiego koncernu – BMW i3 oraz i8. Wiele wskazuje na to, że BMW M2 będzie cieszyło się sporą popularnością na rynku motoryzacyjnym.


Dodał: , w Newsy. Dnia 22 października 2015