BMW 5 Touring – znamy ceny

Nowe BMW Serii 5 o oznaczeniu Touring trafia do polskich salonów. Ile trzeba będzie zapłacić za ten samochód?

BMW 5 Touring jest podobne do bazowej wersji modelu, a dzieje się tak głównie za pośrednictwem wykorzystania dokładnie tej samej płyty podłogowej (o oznaczeniu CLAR), zarówno do stworzenia modelu o nadwoziu sedan, jak i kombi. Wykorzystanie aluminium przy wspomnianej konstrukcji sprawiło, że udało się oszczędzić aż 100 kg w zestawieniu do poprzednika.

Nowe BMW 5 Touring może się podobać. Auto oprócz tego, że jest po prostu ładne, jest również praktyczne, o czym świadczą różne funkcjonalności pojazdu. BMW 5 Touring charakteryzuje się przestrzenią bagażową rzędu 570 litrów, co stanowi dobry wynik na tle konkurencji. Ponadto, nowe BMW po złożeniu rzędu siedzeń tylnych będzie mogło oferować aż 1700 litrów pojemności.

BMW 5 Touring w podstawowym wariancie oferowane będzie wraz z dwulitrowym silnikiem, oferującym nawet 252 KM mocy. Dla miłośników większych wrażeń, niemiecki koncern motoryzacyjny oferuje trzylitrowy silnik benzynowy. Z kolei, w zakresie wysokoprężnych motorów można znaleźć trzy jednostki napędowe zasilane olejem napędowym w zakresie mocy od 195 do 275 KM.

Za podstawową wersję BMW 5 Touring w Polsce trzeba zapłacić przynajmniej 239 200 PLN.


Dodał: , w Newsy. Dnia 25 marca 2017