BMW – drogo, jeszcze drożej?

BMW – drogo, jeszcze drożej? BMW jest znaną marką w świecie motoryzacji. Niemiecki producent aut oraz motocykli szczyci się typową jakością i niezawodnością swoich modeli aut oraz motocykli oraz zaawansowanymi technologicznie modelami aut. Posiadanie BMW jest w Polsce wciąż oznaką prestiżu i zamożności. Niemiecka solidność to jedno, a ceny części do samochodów to drugie.

Radość z jazdy

„Freude am Fahren”, czyli „radość z jazdy” to firmowe motto koncernu BMW. Ale jazda, jazdą. Każdy użytkownik wszystkich aut musi liczyć się z problemami technicznymi i drobnymi awariami lub koniecznością wymiany części, gdy zdarzy się nieszczęśliwa stłuczka. Gdy auto jest w okresie gwarancyjnym, to nie ma z nim żadnego problemu. Wszystko bowiem w ramach gwarancji załatwi autoryzowany serwis. Gorzej jednak, gdy gwarancji już nie ma. Utrzymanie samochodu kosztuje, a ceny wcale nie są niskie.

Poszukiwanie części do samochodów

Części do BMW możemy kupić w autoryzowanym serwisie i tam też możemy samochód naprawić. Jednak serwisowanie w ASO poza okresem gwarancyjnym, jest drogie. Podobnie jest z cenami części zamiennych u autoryzowanych dealerów i w autoryzowanych serwisach samochodowych. Co więc zrobić, by długo cieszyć się samochodem BMW i nie przepłacać w razie awarii lub wypadku?

W razie wypadku korzystamy z polisy ubezpieczeniowej – z OC sprawcy lub własnego autocasco. Jeśli mamy wykupiony udział własny, to za całość naprawy powypadkowej zapłaci najczęściej firma ubezpieczeniowa. Ale co zrobić, gdy ubezpieczenia nie ma lub, gdy samochód zwyczajnie ma awarię? Warto poszukać części do samochodów na własną rękę i tak samo znaleźć odpowiedniego mechanika, który samochód tej marki nam naprawi. Części do samochodów znajdziemy w hurtowniach, sklepach, które oferują między innymi części do BMW lub tylko części dla tej marki. Możemy ich szukać w sklepach stacjonarnych, które mają swoje magazyny lub w sklepach internetowych. Kupno części online jest najbardziej opłacalne, a ceny są najniższe. Musimy tylko wiedzieć, co chcemy kupić. Jeśli cena części zamiennych jest za wysoka, warto sprawdzić, czy sklep nie może nam zaoferować tańszych zamienników. Pamiętajmy jednak, że zamienniki warto stosować tam, gdzie nie odpowiadają one za bezpieczeństwo jazdy. Oryginały powinniśmy stosować w układach najbardziej newralgicznych. Części do samochodów możemy zakupić sami lub zlecić to wykwalifikowanemu mechanikowi lub zakładowi naprawczemu. I tak będą tańsze nawet o 30 do 40% niż te, które kupilibyśmy w ASO.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 6 lutego 2017