BMW F01

Historia ekskluzywnej serii 7 jest bardzo obszerna i sięga aż modelu typu E23 z 1977 roku. Przez wszystkie te lata BMW musiała spełnić szereg wymogów, by zadowolić najbardziej wymagających klientów, którymi są biznesmeni, aktorzy, politycy czy władcy państw. O miejsce w najwyższej klasie musiała konkurować z takimi producentami jak Jaguar, Audi, Lexus i Mercedes. Od tego czasu samochody serii 7 trzymają najwyższy poziom, czego przykładem jest najnowsze BMW F01.

Wersja ta powstała w 2008 roku, a jego facelifting przygotowywany jest na 2013 rok. Najnowszy model całkowicie zmienił swoje podejście do zastosowanych silników z turbodoładowaniem. Jest to spora rewolucja w tej serii, gdyż turbosprężarka nie była stosowana w nich od 20 lat, a ostatnim modelem wyposażonym w nią było BMW E23. W ofercie znalazł się najnowszy, aluminiowy, sześciocylindrowy silnik diesla twin-turbo. Sprężarki w tej wersji nie są jednakowe i mogą pracować oddzielnie. Wszystko zależne jest od stylu jazdy. Podstawową jednostką silnikową w najnowszym BMW jest benzynowy silnik R6 o pojemności 3 litrów a jego moc to aż 326 KM. Najmocniejszym silnikiem w ofercie jest monstrualne V12 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 6 litrów i mocy 544 koni mechanicznych. Ten diabelsko mocny silnik dostępny jest w wersjach 760i i 760Li. Kolejną rewolucją jest zastosowanie inteligentnego, autorskiego napędu 4×4, który nosi nazwę Xdrive ktory stosowany jest w serii X a teraz w ofercie 750i oraz 750Li. Skrzynia biegów to standardowa skrzynia automatyczna obecna praktycznie we wszystkich modelach BMW z przełożeniami 6 i 8 biegowymi.

Pod względem stylu i techniki samochód kontynuuje linie modelu E65. Wnętrze nowej limuzyny to prawdziwa oaza luksusu, zaczynając od jakości materiałów, w których najdrobniejszy detal jest idealnie dopracowany, a skończywszy na poziomie wyposażenia, który zadowoli każdego snoba. W aucie znajdziemy takie elementy, jak: nowa generacja systemu iDrive, który uproszczony w obsłudze i dodatkowo ma programowalne przyciski dla ulubionych funkcji, nawigacja z twardym dyskiem łącznie z systemem audio oraz czterostrefowa, automatyczna klimatyzacja. W na wyposażeniu dodatkowym znajdziemy system ConnectedDrive, który zapewnia dostęp do sieci internetowej, wentylowane fotele z funkcją masażu, aktywny tempomat z systemem Stop&Go, wyświetlacz Head-Up, system BMW Night Vision oraz kamery Side View pokazujące obraz po bokach samochodu.

Za wygodę jazdy odpowiada system kontroli amortyzatorów i jazdy, który może działać w 3 trybach (komfortowy, zwykły, sportowy). W wersji 750Li oraz 740Li został zamontowany układ pneumatyczny dostosowywujacy twardość zawieszenia do warunków na jezdni, oraz jego wysokość.


Dodał: , w Auta. Dnia 3 sierpnia 2012