BMW F10 M5 po lifcie

Może to dość dziwne, ale jeden z pracowników koncernu BMW zupełnie przypadkowo umieścił na niemieckiej stronie internetowej producenta zdjęcia odświeżonego modelu BMW F10 M5. Jak można na poniższych zdjęciach zauważyć, w wyglądzie samego auta zmieni się bardzo niewiele. Zatem czy więcej zmian znajdziemy w samej mechanice pojazdu się za sprawą Competition Package?

Jeżeli chodzi o wygląd M5, to został w nim zmieniony nowy grill, który otrzymał większe pionowe belki, łudząco przypominające te z modelu M6. Drobnych zmian można się także spodziewać po reflektorach oraz tylnych lampach, które uległy kosmetycznym zmianom. Przechodząc do wnętrza samochodu, odnajdziemy tu nową kierownicę oraz kontroler iDrive Touch z obsługą dotykowych gestów, które mają za zadanie ułatwić nawigowanie podczas jazdy.

Mamy na razie jedynie zdjęcia pojazdu, dlatego też nie wiadomo czy zmianom uległy również elementy znajdujące się pod maską samochodu. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pozostanie przy 4,4-litrowej V8-ce generującej 560 KM i 680 Nm w przypadku podstawowego M5.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, dla bardziej wymagających klientów przygotowany miałby zostać pakiet Competition Package. Według nieoficjalnych doniesień podnosiłby on moc silnika do 575 KM, oraz wyposażył samochód w utwardzone zawieszenie. Jeżeli chodzi o stylistykę, to można się spodziewać specjalnych 20-calowych felg oraz modyfikował M Dynamic Mode.

Cena poliftingowego BMW M5 na niemieckim rynku ma się rozpoczynać od 103 000 euro.


Dodał: , w Artykuły, Newsy. Dnia 20 maja 2013