BMW i3 trafia do sprzedaży w Polsce

Dokładnie 9 dni temu BMW i3 oficjalnie trafiło do polskich salonów. Jest to pierwszy samochód niemieckiego producenta z napędem elektrycznym.

BMW i3 przeznaczone jest do jazdy po mieście. Przedstawiciele niemieckiego koncernu twierdzą, że Polacy przykuwają coraz większą uwagę do ekologii, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zaoferowano nam samochód elektryczny. Według zapewnień producenta koszty eksploatacji elektrycznego BMW mogą być nawet trzykrotnie niższe w porównaniu z tradycyjnymi samochodami zasilanymi paliwem.

Dane techniczne BMW i3 z pewnością nie powalają na kolana, ale tak jak wspominaliśmy – jest to samochód przeznaczony przede wszystkim do poruszania się po mieście. Jeśli chodzi o prędkość maksymalną to została ona elektrycznie ograniczona do 150 km/h. BMW skoncentrowało się również na maksymalnym zasięgu auta, co do tej pory było bolączką większości samochodów elektrycznych. BMW i3 będzie w stanie przejechać od 130 do 160 km na jednym ładowaniu. Koszt naładowania pojazdu „do pełna” nie będzie przekraczał kilkunastu złotych.

Auto od samego początku cieszyło się sporym zainteresowaniem kierowców. Na dzień przed premierą zamówiono 8 tys. egzemplarzy samochodu na całym świecie. Jeśli chodzi o nasz rynek to ceny BMW i3 będą zaczynały się od 140 900 zł.


Dodał: , w Newsy. Dnia 25 listopada 2013