BMW i3 Urban Suite – Twój hotel na czterech kołach

Na początku tego roku, BMW zaprezentowało w Las Vegas flotę BMW i3 Urban Suite. Nowa koncepcja i3 zadebiutowała na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas, zapraszając odwiedzających do wybiegania w przyszłość w możliwości komfortowego transportu. 20 standardowych samochodów BMW i3 zostało przekształconych w Urban Suites w Monachium, a następnie sprowadzonych do Las Vegas.

Dzięki aplikacji będzie można zamówić jedno ze specjalnych BMW i3 Urban Suite jeżdżących po mieście, które zawiezie nas do wyznaczonego celu. Wnętrze i3 Urban Suite zostało przekształcone tak, żeby sprzyjało zarówno odpoczynkowi, jak i alternatywnemu miejscu pracy. Aby zoptymalizować mobilność pasażera, cała kabina – z wyjątkiem fotela kierowcy – została całkowicie przebudowana, dzięki czemu przypomina wnętrze ekskluzywnego apartamentu.

W BMW i3 Urban Suite nie ma tylnej kanapy, ani przedniego siedzenia pasażera. Zamiast tego ma fotel kierowcy z podnóżkiem, a tylna kanapa to wygodne siedzisko z półką i lampką.
Apartament i3 Urban Suite jest ozdobiony drewnem i skórą garbowaną, liśćmi drzewa oliwnego, a tkaniny kabiny wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu.

Aby zapewnić pasażerom wyjątkowy komfort podczas podróży, w BMW i3 Urban Suite jest również dużo miejsca do przechowywania. We wnętrzu jest wieszak na ubrania dla kurtek i płaszczy. Schowek między siedzeniem kierowcy, a drewnianym stołem, który jest wystarczająco duży, aby zmieścić torbę lub laptopa. Dostępnych jest także parę termoelektrycznych uchwytów na kubki w konsoli środkowej, które mogą podgrzewać napoje lub je schłodzić. Po wejściu do BMW i3 Urban Suite pasażer może bezprzewodowo podłączyć iPhone’ a, a także odwzorować zawartość swojego urządzenia mobilnego na odchylanym górnym ekranie, a następnie pracować na nim. Z podsufitki zsuwa się ekran, dzięki któremu pasażerowie mogą oglądać ulubione programy i filmy za pośrednictwem Amazon Fire TV.

Dostęp na żądanie do ogromnych katalogów treści i sterowanie głosowe można zainicjować za pośrednictwem Alexy firmy Amazon.

W różnych punktach modelu i3 Urban Suite znajdują się gniazda do ładowania o napięciu 110 V, które zapewniają wystarczające zasilanie wszystkich urządzeń pasażerów.

Na razie jest to tylko prezentacja technologiczna, ale łatwo można dostrzec podobne podejście w przyszłych autonomicznych pojazdach BMW, co w niedalekiej przyszłości znajdzie odzwierciedlenie w produkcji masowej.


Dodał: , w Newsy. Dnia 9 stycznia 2020