BMW i3 zaparkuje za Ciebie

Na rynku motoryzacyjnym powstaje coraz większa ilość samochodów, które wyręczają kierowców w codziennych czynnościach. Tak też jest w przypadku najnowszego BMW i3, które jest w stanie samodzielnie zaparkować – bez ingerencji człowieka.

Faktem jest, że BMW i3 całkowicie samodzielnie nie zaparkuje – konieczna bowiem zawsze będzie do tego komenda kierowcy. O w pełni autonomicznym samochodzie póki co również nie możemy mówić, gdyż nowe BMW wprowadza wyłącznie system umożliwiający samodzielne parkowanie. Przekonajmy się zatem na czym polega innowacyjny system bawarskiego koncernu.

Wystarczy, że wjedziemy posiadanym BMW i3 na parking pod centrum handlowym, po czym możemy opuścić samochód, a nowoczesny system zainstalowany w aucie niemieckiego koncernu sprawi, że auto samodzielnie znajdzie odpowiednie miejsce parkingowe, a następnie zatrzyma się na nim.

Gdy już załatwimy wszystkie sprawy i chcemy wrócić do naszego samochodu wystarczy, że połączymy się z nim za pośrednictwem smartwatcha, po czym skierujemy się do wyjścia, a nasze BMW i3… będzie tam już na nas czekać. System został tak dokładnie opracowany, aby nie wymagał wykorzystania systemu GPS, który niekiedy jest niemożliwy do osiągnięcia np. w parkingach podziemnych. Remote Valet Parking Assistant – bo taką nazwę otrzymał ten innowacyjny system został dodatkowo wyposażony w asystent hamowania, który zapobiegnie najechaniu przez auto na krawężniki oraz nieprzewidziane przeszkody.

Tak póki co wyglądają plany. System Remote Valet Parking Assistant zostanie zaprezentowany podczas styczniowych targów elektroniki w Las Vegas, ale nadal nie wiadomo kiedy trafi do jakiegokolwiek auta BMW, lecz prawdopodobnie będzie to właśnie wspominane BMW i3.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 14 grudnia 2014