BMW i8 będzie jeszcze mocniejsze

BMW i8 od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kierowców. W związku z tym, niemiecki koncern postanowił przygotować nie lada gratkę dla największych miłośników tego modelu – i8 będzie jeszcze mocniejsze.

Nowe BMW i8 jest sporym hitem sprzedażowym niemieckiego koncernu. Z okazji stulecia BMW, przygotowana zostanie specjalna, jeszcze mocniejsza odmiana BMW i8, która prawdopodobnie otrzyma nazwę i8S, choć na razie w planach figuruje pod nazwą M100.

Nie wiemy jeszcze jaki silnik spalinowy trafi pod maskę mocniejszego BMW i8. Póki co, inżynierzy BMW biorą pod uwagę dwie, różne jednostki napędowe – 2-litrowy motor generujący 320 KM mocy oraz 3-litrową jednostkę napędową o niebagatelnej mocy 480 KM. Jeden z tych silników będzie pracował z elektryczną jednostką o mocy 109 lub 204 KM. Oznacza to, że łączna moc napędu może przekraczać nawet 680 KM!

Wiemy, że nowe BMW i8S będzie w stanie rozpędzać się od 0 do 100 km/h w czasie ok. 3,5 sekundy, czyli o 1 sekundę szybciej w porównaniu z wersją standardową. Maksymalna prędkość pojazdu ma zostać ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

BMW i8S ma kosztować o ok. 30% więcej w porównaniu z tradycyjnym BMW i8, czyli na polskim rynku ok. 600 tys. zł.


Dodał: , w Newsy. Dnia 27 października 2014