BMW i8 jako… radiowóz!

To nie żart, ale takie rzeczy na szczęście (?) nie zdarzają się w Polsce. Mowa o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a konkretnie o Dubaju – to tamtejsze szeregi policji zasiliło BMW i8.

BMW i8, które zasiliło flotę policyjną w Dubaju napędzane jest za pośrednictwem układu hybrydowego, na który składa się benzynowa jednostka napędowa o mocy 231 KM, współpracująca wraz z elektrycznym motorem. Łączna moc całego układu wynosi aż 362 KM, co zauważalnie przekłada się na osiągi. Samochód jest w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w trakcie zaledwie 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna została elektrycznie ograniczona do 250 km/h, choć wynik ten z pewnością bez komputerowego ogranicznika byłby znacznie lepszy. Doskonale prezentują się także dane dotyczące spalania samochodu, które wg producenta wynosi zaledwie 2,1 litra na każde pokonane 100 km.

BMW i8 nie jest pierwszym, sportowym i luksusowych samochodem w gamie policji z Dubaju. Już wcześniej policjanci teoretycznie mogli korzystać z takich aut jak m.in. Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, McLaren MP-4 12C czy też Mercedes-Benz SLS. W większości przypadków, samochody te nie są wykorzystywane do codziennej służby i patroli, lecz wystawione są w strategicznych punktach miasta i stanowią atrakcję turystyczną dla przyjezdnych.


Dodał: , w Newsy. Dnia 11 marca 2015