BMW inwestuje w samochody elektryczne

Niemiecki koncern motoryzacyjny ma na najbliższe lata obfite plany dotyczące samochodów elektrycznych. W 2018 roku do sprzedaży ma trafić BMW i8 Roadster, zaś prawdopodobnie w 2021 roku zadebiutuje elektryczne BMW i5.

Początkiem 2016 roku, Harald Kruger (szef zarządu BMW) ujawnił, iż oprócz zapowiedzianej już jakiś czas temu premiery modelu i8 Roadster, kolejnym elektrycznym pojazdem niemieckiej marki będzie zaprezentowany w 2021 roku, a jego nazwa nie została zdradzona. Z przypuszczeń dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata wynika, iż będzie to BMW i5, jednak póki co auto jest oznaczone tajemniczą nazwą „iNext”.

Elektryczny SUV od BMW wydaje się być kwestią czasu. Rynek samochodów w tym nadwoziu cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zaś wyniki sprzedażowe SUV’ów ulegają corocznemu zwiększeniu. Ponadto, SUV’y poprzez swoje naturalne gabaryty są w stanie pomieścić większe akumulatory elektryczne, co pozytywnie wpływa na zasięg tych pojazdów.

Szef sprzedaży i marketingu BMW – Ian Robertson przyznał, iż 2021 rok nie jest przypadkowy dla premiery kolejnego modelu, głównie ze względu na spory rozwój w zakresie projektowania pojazdów elektrycznych. Przyznał on także, iż niemiecka marka jest bardzo zadowolona z wyników sprzedażowych marki „i”, pomimo dość ubogiej oferty – bowiem aktualnie w gamie aut elektrycznych BMW plasują się dwa modele – i3 oraz i8.


Dodał: , w Newsy. Dnia 29 października 2016