BMW M3 E92 DTM Edition

BMW stosuje ostatnio dość dziwne metody promocji swoich samochodów. Na ich miejsce wybrał legendarny tor samochodowy Nurburgring i może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że premiery te odbywają się w zamkniętym gronie, wybranych wcześniej osób.

Wśród zaprezentowanych modeli znalazł się ten ze specjalnej edycji – M3 E92 DTM Edition, który został skonstruowany i zadedykowany zwycięzcy ostatniego sezonu wyścigów z serii DTM – Bruno Spenglerowi.

Samochód w odróżnieniu od standardowej wersji, posiada czarny lakier o nazwie Frozen Black z namalowanym pasem serii M, który ciągnie się od maski po klapę bagażnika – identycznym jak na samochodach BMW ścigających się w Deutsche Tourenwagen Masters. Inne zmiany jeżeli chodzi o karoserię obejmują – zamontowany dolny spliter przedniego zderzaka, pokaźnych rozmiarów wlot powietrza na masce, karbonowy dach oraz spoiler tylnej pokrywy bagażnika – wszystkie te dodatki wykonane są w pełni z włókna węglowego i noszą nazwę Competition Package. We wnętrzu pojazdu również znajdziemy karbonowe dodatki takie jak nakładka na progi, dodatki na desce rozdzielczej na których mistrz DTM złożył swój autograf.

Samochód znajdzie się w sprzedaży między styczniem a lutym przyszłego roku w liczbie obejmującej 54 egzemplarze. Można się łatwo domyślać, że samochód jest już praktycznie sprzedany do ostatniego egzemplarza jeszcze przed produkcją, gdyż to nie lada gratka dla wszystkich kolekcjonerów, fanów motoryzacji i sportów samochodowych.


Dodał: , w Newsy. Dnia 20 listopada 2012