BMW M760 Li xDrive zadebiutuje w Genewie

Mamy doskonałą informację dla wszystkich miłośników luksusowych samochodów. W trakcie zbliżających się Targów Motoryzacyjnych w Genewie, BMW zaprezentuje model M760 Li xDrive – auto, które powinno sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

BMW M760 Li xDrive ma być potężną, nasyconą luksusem limuzyną, która ma stanowić realną konkurencję dla rodzimej konkurencji niemieckiego giganta – Audi A8 oraz Mercedesa S63 AMG. Już na pierwszych zdjęciach, które wyciekły do sieci na niespełna miesiąc przed premierą auta, można zauważyć, że auto prezentuje się niezwykle okazale.

Najnowsze BMW ma być także znacznym wyłamaniem, w dobie mody na ekologiczne pojazdy. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy mają zamiłowanie do potężnych, benzynowych silników. Według przecieków, pod maską BMW M760 Li xDrive zagości… 12-cylindrowa jednostka napędowa, a silniki takie we współcześnie produkowanych samochodach są już prawdziwą rzadkością.

Jaką moc będzie w stanie generować wspomniane 12 cylindrów? Zapomnijcie o downsizingu! Ten potężny silnik będzie dysponował pojemnością rzędu 6,6 litra, co przełoży się na moc nawet 600 KM i maksymalnym momentem napędowym wynoszącym 800 Nm. Wynika z tego, że nowe BMW M760 Li xDrive będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna zostanie komputerowo ograniczona do 250 km/h.

Wszelkie szczegóły na temat nowego BMW M760 Li xDrive zostaną ujawnione początkiem marca, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie.


Dodał: , w Newsy. Dnia 20 lutego 2016