BMW X3 (F25)

BMW F25 jest drugą generacją znanego  samochodu sportowo-użytkowego z serii X3, produkowanego od 2010 roku przez bawarski koncern. Samochód jest następcą BMW E83 i tak jak on łączy w sobie cechy samochodu kompaktowego i terenowego.

Kolejna generacja zwiększyła swoje rozmiary i pod względem gabarytów zbliżyła się do dużego SUV-a modelu serii X5. Jego nowy wygląd to połączenie X1 z X5, a płyta podłogowa to ta sama która zastosowana została w modelu serii 3. Przód samochodu charakteryzuje się powiększonym grillem, nowymi światłami o bardziej uporządkowanym obrysie, wyprofilowaną maską z wytłoczeniami w kształcie litery U oraz zamontowanymi 19-calowymi alufelgami. Linia boczna została przetoczona jak u swoich braci od przedniego nadkola do tylnych lamp. Samochód mimo większych gabarytów wygląda zaskakująco lekko. Zmianie uległa również lister progowa gdzie w tym modelu zniknął schodek, który na pewno pamiętają posiadacze wcześniejszego modelu X3.

Wnętrze pojazdu zostało całkowicie przebudowane i jest identyczne jak w modelu X5. Kokpit skierowany jest w stronę kierowcy i w raz z pokrętłem iDrive pozwala na intuicyjne obsługiwanie całego samochodu. Zegary w samochodzie to dobrze nam znane z wcześniejszych modeli BMW, pomarańczowe, proste i czytelne zegary. Kierownica pozwala kierowcy na sterowanie podstawowymi funkcjami tempomatu czy systemu audio. Dzięki regulowanym i wyprofilowanym fotelom ciało trzyma się pewnie nawet przy ostrych zakrętach. Całość wygląda spójnie i zapewnia ergonomię na najwyższym poziomie.

W ofercie znajdują się silniki benzynowe 3-litrowe o mocach 258-306 KM i wysokoprężne 2 i 3-litrowe o mocach od 184 KM do 306 KM. Skrzynie biegów które są dostępne w ofercie to 6-biegową skrzynią manualna, bądź 8-biegową zautomatyzowana. Obydwa modele wyposażone są także w system Auto Start Stop, który odzyskuje energię podczas hamowania i pozwala na zmniejszenie spalania samochodu, szczególności na zatłoczonych, miejskich drogach. SUV wyposażony jest także w autorski napęd na cztery koła xDrive.

 


Dodał: , w Auta. Dnia 9 sierpnia 2012