BMW zaprezentuje… wyścigowy wózek?

Od wielu lat liczne koncerny motoryzacyjne nie ograniczają się wyłącznie do produkcji samochodów oraz motocykli, ale często wykraczają poza te granice. Z najnowszych informacji wynika, że BMW może stworzyć wyścigowy wózek inwalidzki.

Wyścigowy wózek miałby zostać zaprojektowany w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro, które odbędą się we wrześniu przyszłego roku. Na pomysł stworzenia wyścigowego wózka inwalidzkiego wpadł amerykański oddział niemieckiej marki.

Szanse na to, że projekt ten wypali są dość duże. Już w przeszłości niemieckie BMW współpracowało ze swoim amerykańskim oddziałem, przygotowując m.in. specjalne, sportowe odmiany bobslejów, którymi Amerykanie ścigali się podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Amerykanie odnieśli wówczas spory sukces, zdobywając cztery medale.

Czym ma się wyróżniać specjalny wózek inwalidzki tworzony przez BMW? Całość ma zostać wykonana z niezwykle lekkiego włókna węglowego, który nie tylko zapewni wyjątkową wytrzymałość, ale także niewielką wagę. Ponadto, inżynierowie
BMW tradycyjnie będą przykuwali szczególną uwagę do aerodynamiki – ma to zagwarantować przewagę nad konkurencją. Co ciekawe, wózki inwalidzkie od BMW mają charakteryzować się także jeszcze lepszymi właściwościami jazdy – zaczynając od samego sterowania, na hamowaniu kończąc.


Dodał: , w Newsy. Dnia 29 września 2015