BMW zdobywa nagrodę Connected Car Award za wykorzystanie sztucznej inteligencji w produkcji

BMW jest liderem w wprowadzaniu najnowocześniejszych technologii w procesie produkcyjnym i logistyce. Już od dłuższego czasu pracuje nad standardami „ Industry 4.0 ”.

Niemiecki producent wprowadził egzoszkielety dla pracowników pracujących na liniach montażowych, aby pomóc im lepiej radzić sobie z długimi godzinami precyzyjnej pracy. Zastosował także kamery 3D, które pomagają wykryć najmniejsze niedoskonałości w ich samochodach, a także niektóre rewolucyjne osłony dla palców, aby pomóc w wstawianiu nitów i innych elementów. Całą tą ciężką pracę doceniły magazyny Auto Bild i Computer Bild, które przyznały bawarskiemu producentowi samochodów nagrodę „Connected Car Award” podczas ceremonii CES 2020 w Las Vegas na największych na świecie targach elektroniki.

BMW zostało zwycięzcą kategorii Pioneer. Wybrane zostało przez jury złożone z redaktorów obu publikacji, honorujących szczególnie innowacyjne rozwiązania, takie jak wykorzystanie sztucznej inteligencji w produkcji.

Dzisiaj zakłady BMW są tak zaawansowane, że to niewiarygodne, co można osiągnąć. Od robotów logistycznych po autonomiczne systemy transportowe w zakładach i projekty digitalizacji zapewniające kompleksowy łańcuch dostaw – wszystko jest łatwiejsze w użyciu. Ponadto pracownicy mogą kontrolować procesy logistyczne z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety i korzystać z aplikacji rzeczywistości wirtualnej do planowania przyszłej logistyki. Innowacje wynikające z wielu projektów pilotażowych są wdrażane na całym świecie w logistyce w zakładach BMW Group.

Cieszymy się z otrzymania tej wyjątkowej nagrody. Potwierdza ona, że jesteśmy na dobrej drodze, wprowadzając skuteczne aplikacje, które tworzą wartość dodaną dla systemu produkcyjnego i zapewniają maksymalne wsparcie naszym pracownikom ”– powiedział Dirk Hilgenberg, starszy wiceprezes ds. Systemu produkcji, planowania technicznego, narzędziowni, budowy instalacji w BMW Group.

Obecnie w fabrykach BMW na całym świecie używa się imponujących elementów technicznych. W szczególności platforma Intranet of Things grupy BMW zapewnia płynną integrację nowych aplikacji AI z produkcyjnym IT. Pracownicy mogą wybierać najbardziej odpowiednie narzędzia z cyfrowego zestawu narzędzi, łączyć je we własne rozwiązania i instalować za pomocą plug and play. Innym przykładem jest końcowy obszar inspekcji w zakładzie w Dingolfing.

Tutaj porównuje się dane dotyczące zamówienia pojazdu z obrazem na żywo. Jeżeli obraz na żywo i dane zamówienia nie są zgodne, np. brakuje oznaczenia, takiego jak „xDrive”, pracownicy przeprowadzający kontrolę końcową otrzymują powiadomienie. W ubiegłym miesiącu BMW publicznie udostępniło części swojego innowacyjnego oprogramowania do cyfrowego znakowania obrazów, które zostało z powodzeniem zastosowane w różnych aplikacjach Al. Z kolei programiści na całym świecie wspierają rozwój oprogramowania AI, pozwalając producentom samochodów skupić się przede wszystkim na rozwoju określonych aplikacji AI w produkcji i logistyce.


Dodał: , w Newsy. Dnia 10 stycznia 2020