M6 Gran Coupe

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po prezentacji najnowszych modeli z serii M, a koncern BMW już obdarza nas nowym kąskiem, jakim jest M6 Gran Coupe. Model ten bardzo ekskluzywny miał trafić na rynek dopiero w 2014 roku, lecz my już wiemy, że stanie się to o wiele szybciej, bo we wrześniu przyszłego roku.

Ostatnie doniesienia oraz przecieki w postaci zdjęć szpiegowskich mówią nam jasno, że pierwszy egzemplarz M6 już zszedł z taśmy produkcyjnej i obecnie jest w końcowej fazie testów. Można na nich zauważyć między innymi sceny przepiękny wygląd nowej „szóstki”. Bardzo agresywny wygląd, który uwidaczniany jest w samochodach serii M, można zauważyć między innymi w przetłoczeniach na dachu i bocznych drzwiach, sportowych zderzakach z wlotami powietrza, oraz czterech końcówkach wydechowych. Ze zdjęć można również wywnioskować, że będzie ono bardzo nisko osadzone na wielkich 21 calowych felgach.

Z nieoficjalnych doniesień wiemy również co znajdzie się pod maską nowej „szóstki”. Niestety obędzie się bez rewelacji. Samochód, jak na segment M standardowo będzie napędzany na tylną oś 4,4 litrowym V8 o mocy 560 KM. Moment obrotowy tego silnika to 680 Nm co pozwoli rozpędzić samochód do 100 km/h w 4,3 sekundy. Nad całością ma czuwać 7-stopniowa skrzynia biegów M-DCT.

Nie możemy się już doczekać oficjalnych zapowiedzi nowego modelu wraz ze szczegółowymi informacjami na temat osiągów najnowszego BMW M6 Gran Coupe.


Dodał: , Dnia 22 października 2012