BMW M5 od Kelleners Sport

Firma tunerska Kelleners zaprezentowała swoje najnowsze dzieło, którym jest zmodyfikowane BMW M5. Projekt został oznaczony własną nazwa KS5-S. Samochód otrzymał drobne zmiany wyglądu oraz dość spory wzrost mocy silnika.

Nie są to zmiany diametralne, ale można przypuszczać ze Kelleners nie chciał ingerować w już zmodyfikowany model M5, gdyż uznał że jest to na tyle dopracowana konstrukcja, że nie ma potrzeby szpecenia go zbędnymi dodatkami.

Tuner proponuje w modelu zmiany wyglądu którym uległy lusterka, tylny dyfuzor, przedni zderzak, nowe progi oraz spojler umieszczony na tylnej klapie bagażnika. Samochód został również wzbogacony o nowe czarne 20-calowe alufelgi oraz matowy lakier nadwozia. We wnętrzu możemy znaleźć karbonowe oraz skórzane elementy deski rozdzielczej i kierownicy oraz całkiem nowe skórzane fotele. Całość wnętrza jest utrzymana w czarnej kolorystyce, a jedynym akcentem są białe nicie, którymi obszyta jest skóra.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczną samochodu, to tutaj zaszły największe i chyba najistotniejsze dla każdego zmiany. Samochód otrzymał nowe sprężyny amortyzatorów, które obniżają go o 25mm oraz ulepszony układ wydechowy. Standardowy silnik Mpower V8 o pojemności 4,4-litra został zmodyfikowany, dzięki czemu inżynierowie Kellenersa wzbogacili go o dodatkowe 100KM. Silnik po modyfikacji uzyskuje moc 660 KM przy momencie obrotowym 790 Nm. Maksymalna prędkość samochodu po modyfikacji to 330 km/h. Jest to z pewnością niezły wyczyn, który pokusi wszystkich fanów do kupna tego modelu.


Dodał: , Dnia 17 lipca 2012