Milion wyprodukowanych BMW w Chinach

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW ma doskonałą okazję do świętowania. Chińskie fabryki BMW opuściło już milion samochodów produkowanych na tamtejszy rynek.

O znaczeniu chińskiego rynku motoryzacyjnego dla wszystkich czołowych koncernów wielokrotnie powtarzaliśmy. Największe koncernu samochodowe uruchamiają nowe linie produkcyjne w Chinach, aby sprostować wymaganiom tamtejszego rynku. Podobnie uczyniła niemiecka marka BMW, która właśnie świętuje swój jubileusz – z fabryki w Shenyang zjechał właśnie milionowy egzemplarz BMW, stworzony specjalnie dla chińskich klientów.

BMW obecne jest na chińskim rynku motoryzacyjnym od 2003 roku. Stało się tak dzięki zawężeniu współpracy z wieloletnim partnerem niemieckiego koncernu – Brilliance Automotive. Po niespełna 12 latach BMW może pochwalić się już milionem samochodów wyprodukowanych i przeznaczonych na rynek chiński. Szczęśliwym autem o numerze 1 000 000 okazało się BMW serii 3.

Zarząd niemieckiego koncernu jednomyślnie podkreśla, że przedstawiane liczby przekładają się na sukces BMW. Przypomnijmy, że tylko w przeciągu ostatnich 5 lat niemiecka firma przeznaczyła przeszło 2 miliardy euro na rozwój swoich fabryk w Chinach. Popyt na niemieckie auta w Kraju Środka jest tak duży, że BMW w przyszłym roku planuje otwarcie kolejnej, jeszcze większej fabryki w zestawieniu z tą obecnie działającą w Shenyang. Takie działanie pozwoliłoby na łączne zwiększenie mocy produkcyjnych w Chinach prawie dwukrotnie – oprócz tego, fabryka w Shenyang w najbliższym czasie również zwiększy ilość produkowanych samochodów z 300 tys. egzemplarzy w skali roku do 400 tys.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 17 stycznia 2015