Mobilne bankomaty BMW trafią do Polski

Mobilne bankomaty w najbliższym czasie trafią do Polski. Stanie się tak za pośrednictwem Idea Banku, który specjalnie przygotuje wybrane auta BMW do możliwości podjechania pod dom i wybrania lub też wpłacenia pieniędzy.

Pomysł w pierwszej chwili wydaje się całkiem futurystyczny, jednak jest on z powodzeniem stosowany w wielu krajach na zachodzie. O co chodzi? Nie chce Ci się wychodzić do bankomatu? W takim razie bankomat przyjedzie do Ciebie. Jest to pomysł Idea Banku, który ma zamiar przekształcić elektryczne samochody BMW w mobilne bankomaty, które na życzenie klienta będą pojawiały się pod ich domami i mieszkaniami.

W ostatnich dniach Idea Bank poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą iTaxi. Na mocy porozumienia przygotowana zostanie usługa Money Collection, która będzie skierowana przede wszystkim dla klientów biznesowych. Pierwsze mobilne bankomaty będą działać za pośrednictwem BMW i3 wyposażonego w elektryczny napęd, które pojawią się póki co w trzech miastach w Polsce – w Warszawie, Poznaniu oraz Elblągu.

Bankomaty będzie można wzywać w podobny sposób do taksówek. W tym celu będziemy musieli wykorzystać specjalną aplikację na telefon, która dokładnie określi naszą lokalizację i zamówi mobilny bankomat pod nasz dom lub mieszkanie. Rozwiązanie to ma zostać wprowadzone w życie jeszcze przed końcem bieżącego roku.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 23 września 2014