Nadchodzi BMW i8

Europejski rynek motoryzacyjny zaczyna stopniowo otwierać się na samochody zasilane napędem hybrydowym. Dokładnie takim autem ma być BMW i8, którego debiut zaplanowany jest na przyszły rok.

Nowe BMW i8 ma trafić do salonów na całym świecie już w 2014 roku. W pierwszej kolejności niemiecki samochód będą mogli przetestować mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, następnie Wielkiej Brytanii, a dopiero w trzeciej kolejności auto zostanie oddane do dyspozycji Niemców. Sprzedaż ruszy już w maju 2014 i sukcesywnie będzie dostarczana dla importerów niemieckiej marki w 50 krajach świata.

BMW i8 to samochód hybrydowy z napędem na wszystkie cztery koła. Tylna oś napędzana będzie poprzez trzycylindrowy silnik benzynowy TwinPower Turbo o pojemności 1,5 litra, mocy 231 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym z rzędu 320 Nm. Natomiast jeśli chodzi o przednie koła to tam zainstalowany zostanie napęd elektryczny w postaci jednostki napędowej o mocy 131 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 250 Nm. Zatem łączna moc obu jednostek napędowych wynosić będzie 362 KM, a średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym dzięki zastosowaniu elektrycznych silników ograniczy się do zaledwie 2,5 litra / 100 km.

Jeśli chodzi o osiągi to BMW i8 będzie w stanie rozpędzać się do 250 km/h, ale prędkość ta będzie ograniczona elektronicznie. Natomiast przyspieszenie od 0 do 100 km/h możliwe będzie w przeciągu 4,5 sekundy. Jeśli chodzi o maksymalny zasięg samochodu na zasilaniu elektrycznym to będzie on wynosił 35 km.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 30 grudnia 2013