Nowa nawigacja TomTom na wyposażeniu BMW

BMW ciągle urozmaica wyposażenie swoich samochodów, dzięki czemu stają się one coraz bardziej ekskluzywne i wydajne. Do nowości akcesoriów w które wyposażone będą obecne samochody, dołączyć można nowe nawigacje GO LIVE od TomTom.

Firma ostatnio zawarła partnerstwo z bawarskim producentem samochodów , zwiększając zapewne tym samym sprzedaż zarówno swoich nawigacji jak i samochodów BMW. Nawigacja zostanie zamontowana między innymi w modelach z serii 1, 3, X1 a także X3. Jak zapewnia TomTom, nie jest tylko zwykła nawigacja samochodowa. Będzie ona wyposażona w szereg dodatków i opcji takich jak usługę TomTom Live. W opcji tej zawarta jest taka funkcja jak TomTom HD Traffic, która pomoże kierowcy w omijaniu korków na ulicach, dzięki czemu podróż przebiegnie szybciej a co najważniejsze bezpieczniej.

Sama nawigacja posiadać będzie pięciocalowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, oraz przymocowane zostanie do deski rozdzielczej na specjalnie zaprojektowanym, stylowym uchwycie z wygrawerowanym logo BMW. Będzie ono również sprzężone za pośrednictwem aktywnego portu z systemem rozrywkowym BMW, umożliwiając odtwarzania dźwięku z wyświetlanych filmów na głośnikach samochodu oraz automatycznie wyreguluje moc głośników w momencie przychodzącej rozmowy telefonicznej, zapewniając kierowcy pełen komfort podczas jazdy.

Nie wiadomo dokładnie kiedy system ten trafi do masowej produkcji, lecz przypuszczamy że już w niedługim czasie będziemy mogli sami przetestować go w samochodach BMW.


Dodał: , w Newsy. Dnia 12 września 2012