Nowe BMW M3 otrzyma 500 KM mocy?

W Internecie pojawiły się pierwsze plotki dotyczące kolejnej generacji BMW M3. Samochód, którego premiera ma nastąpić w 2018 roku ma zostać wyposażony w silnik o mocy 500 KM.

Niemiecki koncern nie ukrywa faktu, iż trwają już zaawansowane prace nad kolejną generacją BMW M3. Samochód ma być lżejszy od aktualnie oferowanej odmiany, ale także ma charakteryzować się sztywniejszym zawieszeniem. Ponadto, nowy model M3 zostanie wyposażony w bogaty pakiet charakterystycznych dla marki dodatków, a oprócz tego zostanie znacznie lepiej wykonany w porównaniu z obecnym modelem.

Do 2018 roku zostało jeszcze sporo czasu, przez co niewykluczone jest, że nowe BMW M3 zostanie wyposażone w innowacyjne rozwiązania elektroniczne, jak np. system automatycznej jazdy bez ingerencji kierowcy, czy też system samodzielnego parkowania pojazdu.

Do tej pory, najciekawiej jednak prezentują się jednak informacje dotyczące podstawowej jednostki napędowej, gdyż pod maską pojazdu ma znaleźć się sześciocylindrowy silnik V6, który z trzech litrów pojemności będzie w stanie wygenerować nawet 500 KM mocy. Wiadomo także, że w sprzedaży seryjnej z pewnością pojawią się odmiany hybrydowe modelu M3.


Dodał: , w Newsy. Dnia 16 maja 2015