Nowe BMW serii 4 pojawi się w Genewie

Podczas targów motoryzacyjnych, które niebawem rozpoczną się w Genewie BMW ma zamiar zaprezentować najnowsze wcielenie nowej serii 4. Czego możemy spodziewać się po tym samochodzie?

Nowe BMW serii 4 ma stanowić alternatywę dla kierowców, którzy nie dostrzegali wystarczającej ilości „zacięcia sportowego” i praktyczności w BMW serii 3. W tym celu przygotowano specjalną odmianę Gran Coupe, która – co ciekawe, pomimo zastosowania dodatkowej pary drzwi nie będzie szersza od standardowej odmiany i jej wymiary będą wynosić odpowiednio 4640 mm i 1825 mm. Wysokość samochodu ulegnie niewielkiemu pomniejszeniu, a cały samochód będzie o 100 kg cięższy od swojego dwudrzwiowego odpowiednika, co zaowocuje jednak większym bagażnikiem o pojemności 480 litrów.

Gama silnikowa nie będzie się jednak różniła od tej, którą będziemy mogli znaleźć w standardowej serii 4. W początkowej fazie sprzedaży będzie to zatem sześciocylindrowa, rzędowa jednostka napędowa (435i), czterocylindrowy silnik benzynowy (428i) oraz czterocylindrowy diesel (420d). Każda z jednostek napędowych wykorzystywać będzie technologię BMW TwinPower Turbo, co umożliwia im rozwijanie mocy w zakresie od 184 KM do nawet 306 KM.

Czterodrzwiowe BMW serii 4 będzie kosztowało o ok. 6000 euro drożej od porównywalnego BMW serii 3, a sprzedaż tego modelu ma wystartować tuż po premierze w Genewie.


Dodał: , w Newsy. Dnia 13 stycznia 2014