Nowe BMW Serii 5 coraz bliżej

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, BMW ma zaprezentować najnowszy model z Serii 5. Czym ma charakteryzować się nowa generacja tej linii?

Przypomnijmy, że BMW Serii 5 jest produkowane nieprzerwanie od 2011 roku, z kilkoma faceliftingami. Włodarze bawarskiego koncernu motoryzacyjnego doszli do wniosku, że 5 lat to wystarczający czas, aby odłożyć sprawdzoną, nadal doskonale sprzedającą się gamę pojazdów z serii 5 na bok, a zaprezentować coś całkiem nowego. Premiera nowego BMW Serii 5 jest zapowiedziana na wrześniowe Targi Motoryzacyjne w Paryżu – czego możemy się po niej spodziewać?

Na kilka tygodni przed oficjalną premierą samochodu, BMW Serii 5 zostało przyłapane na zdjęciach szpiegowskich, które nam jednak niewiele mówią. Auto zostało przyłapane podczas testów na słynnym torze Nurburgring, a wiele wskazuje na to, że będą to kolejno modele – 535i oraz 540i. Nie oznacza to jednak, że będą to jedyne nowe modele serii 5 dostępne w gamie sprzedażowej niemieckiego koncernu. BMW najprawdopodobniej wprowadzi do oferty także wersje wysokoprężne wspomnianych modeli o oznaczeniach 535d i 540d. Wg nieoficjalnych informacji, zakres mocy jednostek napędowych, które znajdą się pod maskami nowych modeli BMW będzie wynosił od 150 do nawet 450 KM mocy, dla wersji sportowych.

O wszelkich szczegółach dotyczących nowej serii 5 poinformujemy Was podczas nadchodzących wielkimi krokami, Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, które rozpoczną się już 1-go września bieżącego roku.


Dodał: , w Newsy. Dnia 21 sierpnia 2016