Nowe BMW serii 5 nadchodzi!

Wielkimi krokami nadchodzi premiera nowego BMW serii 5, które zostało oznaczone jako G30. Niedawno do sieci trafiła zajawka dotycząca tego samochodu, zdradzająca kilka jego tajników…

Mowa konkretnie o nowym filmie, który został oficjalnie wypuszczony do Internetu pod patronatem niemieckiej marki. Da się na nim zauważyć, iż seria 5 może doczekać się drobnej rewolucji w zakresie tylnych reflektorów samochodu, gdyż są one dość mocno eksponowane. Kiedy będziemy mogli zobaczyć auto w pełnej okazałości? Według bardzo optymistycznych wiadomości, może to nastąpić już początkiem października, w trakcie Targów Motoryzacyjnych w Paryżu. Jest to jednak wariant bardzo mocno optymistyczny, gdyż wiele wskazuje na to, że auto zostanie przedstawione opinii publicznej dopiero początkiem przyszłego roku.

Co wiemy do tej pory na temat nowego BMW serii 5? Auto z pewnością będzie oparte o nową platformę podłogową, czyli CLAR. Wykorzystanie aluminium oraz włókna węglowego sprawi, iż auto będzie o nawet 80 kg lżejsze w zestawieniu ze swoim poprzednikiem.

W zakresie napędu samochodu, podstawową jednostkę napędową ma stanowić motor o pojemności 1,5 litra, który będzie wyposażony w trzy cylindry. Oprócz tego silnika, pojawiają się informacje, że serce samochodu ma jednak stanowić czterocylindrowy, nieco mocniejszy motor. Na rynku z pewnością zobaczymy także sportowy model M, który być może będzie zasilany silnikiem o pojemności aż 4,4 litra. Zaskoczeniem dla wszystkich zainteresowanych nie będzie także pojawienie się wersji plug-in.

O wszelkich informacjach na temat nowego BMW serii 5 będziemy informowali Was na bieżąco.


Dodał: , w Newsy. Dnia 25 września 2016