Nowe BMW X3 trafia do salonów – znamy ceny

Nowe BMW X3 doczekało się polskiej premiery. Nowe auto niemieckiego koncernu trafiło finalnie do polskich salonów, a ceny samochodu rozpoczynają się już od 188 tys. PLN.

Obecna wersja, dostępna w salonach samochodowych to już trzecia generacja BMW X3. Premiera tego modelu miała miejsce w 2003 roku i od samego początku samochód ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Najlepiej podsumowują to wyniki sprzedażowe pojazdu, gdyż łączna sprzedaż dwóch pierwszych generacji modelu X3 przekroczyła łącznie 1,5 mln nowych egzemplarzy na całym świecie. Teraz nadszedł czas na sukces trzeciej, najnowszej generacji modelu X3.

Jak już wspominaliśmy, nowe BMW X3 w wersji podstawowej wycenione zostało na kwotę 188 tys. PLN. Mowa o wersji wyposażeniowej xDrive20i, która pod maską posiada czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów, z którego możliwe jest wygenerowanie 184 KM, zaś moc ta przenoszona jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej, automatycznej przekładni. Dla miłośników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano analogiczną propozycję w odmianie xDrive20d, która jest o 12 tys. PLN droższa od wersji benzynowej.

Łącznie samochód dostępny będzie w trzech wariantach wyposażeniowych – xLine, Luxury oraz M Sport. Standardowo, ci najbardziej wymagający nabywcy będą mieli możliwość skorzystania z opcji BMW Idividual, gdzie potencjalni kierowcy będą mieli możliwość dokonania licznych, indywidualnych modyfikacji, pod kątem osobistych preferencji.

Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy BMW X3 dostępne będzie w sportowym pakiecie M Performance. Samochód w tym pakiecie oznaczony zostanie jako M40i, a pod maską skrywać będzie 6-cylindrowy silnik o mocy 360 KM i 500 Nm. Przyspieszenie auta od 0 do 100 km/h wyniesie zaledwie 4,8 sekundy, zaś prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do poziomu 250 km/h.


Dodał: , w Newsy. Dnia 25 listopada 2017