Nowe BMW X6 – wielka moc

Najnowsza generacja BMW model X6 to nowoczesne połączenie auta terenowego z coupe, zapewniające maksymalną moc i wyśrubowane parametry. BMW X6 to SAV (Sport Activity Vehicle) niemieckiego producenta, który w najnowszym modelu auta postanowił nieco poeksperymentować. Przekonaj się, jak wielką moc skrywają nowe samochody BMW.

Samochody BMW X6 – linia najnowszej generacji

Minął rok od premiery BMW X5, technicznego bliźniaka najnowszego modelu samochodu tej marki, a producent po raz kolejny zaskakuje nas nowościami. Samochody BMW X6 należą do segmentu SAV od samego początku istnienia linii. Samochód posiada terenowy kształt, a od poprzedniego modelu wyróżnia go bardziej opływowa linia dachu oraz dłuższe o 26 mm oraz szersze o 15 mm nadwozie.

Elementem charakterystycznym dla najnowszego X6 jest duży grill w przedniej części maski, który imituje chłodnicę. Dodatkowo producent wyposażył grill w funkcję podświetlenia podczas otwierania i zamykania samochodu, dzięki czemu auto zyskuje oryginalny i niepowtarzalny charakter. Premiera najnowszego modelu BMW X6 zaplanowana jest na listopad bieżącego roku.

Funkcjonalne wnętrze

Producent zadbał o komfort jazdy kierowcy. Dostosował wnętrze jeszcze bardziej do potrzeb i oczekiwań kierowcy, udostępniając mu możliwość śledzenia danych na dwóch ekranach – centralnym oraz tablicę wskaźników. Co więcej, model wyposażony został w osobistego asystenta BMW, który ułatwia korzystanie z funkcji samochodu.

Najnowsze samochody BMW gwarantują wysoką funkcjonalność oraz wygodę, choć wciąż nie są z tymi cechami kojarzone. X6 posiada pojemny bagażnik, mieszczący nawet do 1530 litrów. Co więcej, przednie fotele w samochodzie umożliwiają włączenie opcji masażu, natomiast każde miejsce na pokładzie samochodu jest podgrzewane oraz klimatyzowane strefowo.

Doskonałe osiągi i moc silnika

W najnowszym modelu BMW X6 producent postawił na wysokiej mocy silniki, gwarantujące znakomite osiągi. Do wyboru będą 4 jednostki napędowe, współpracujące z napędem na 4 koła:

  • diesel 30d – o mocy 265 KM,
  • diesel M50d – o mocy 400 KM,
  • benzyna 40i – o mocy 340 KM,
  • benzyna M50i – o mocy 530 KM.

Warte uwagi jest również pneumatyczne zawieszenie, które jest udoskonaloną wersją wykorzystaną w poprzednim modelu. Umożliwia ono automatyczne poziomowanie auta oraz zmianę prześwitu do 80 mm. Jak wspomniano na początku, model X6 został zaprojektowany jako samochód terenowy. W związku z tym, inżynierowie wyposażyli go w elementy umożliwiające skuteczną oraz bezpieczną jazdę po bezdrożach.


Dodał: , w Newsy. Dnia 9 sierpnia 2019