Połaczenie sił BMW i Toyoty

Najnowsze doniesienia przynoszą nam bardzo ciekawą informację ze świata BMW. Dowiadujemy się z nich iż BMW wraz z Toyotą będą tworzyć wspólny projekt nowego samochodu sportowego i nie tylko!

Podpisane nie tak dawno porozumienie, mówi iż BMW i Toyota będą również pracować nad kilkoma innymi projektami jak np. rozwój technologi ogniw paliwowych i akumulatorów dla nowoczesnych samochodów z silnikami elektrycznymi i hybrydowymi, przeprowadzanie badań nad lekkimi materiałami wykorzystywanymi później do produkcji pojazdów.

Wracając do informacji o wspólnym samochodzie sportowym, możemy spekulować. iż będzie to nieco większy i bardziej ekstrawagancki krewny Toyoty GT86, a ze strony BMW następca modelu BMW Z4. Można się domyślić, że omawiane technologie lekkich materiałów, zostaną wykorzystane w nowym modelu. Jednak są to tylko przypuszczenia, na potwierdzenie których uzyskamy jaśniejsze informacje nie wcześniej niż w 2020 roku.

Należy również nadmienić iż producenci swoją współpracę mieli już wcześniej, bo w 2011 roku. Po podpisaniu wcześniejszego porozumienia, BMW uzyskało dostęp do hybrydowej technologii Toyoty, a ona w zamian do jednostek wysokoprężnych.

 


Dodał: , w Newsy. Dnia 11 lutego 2013