Najnowszy, 3-cylindrowy silnik BMW

Wszyscy miłośnicy marki już z niecierpliwością oczekują premiery najnowszej odsłony samochodu serii 1. Będzie to nie lada gratka dla użytkowników którzy potrzebują małego, ale zarazem szybkiego samochodu.

Nowa to nie tylko nowa karoseria. Największa rewolucja to nowy, autorski, 3-cylindrowy silnik z rodziny TwinPower Turbo, umieszczony pod maską nowej „jedynki”.

Według wstępnych informacji możemy się spodziewać zupełnej nowości, niebazującej na żadnej z poprzednich konstrukcji BMW. Będzie to zupełna nowość! Na każdy z trzech cylindrów silnika, przypadać będzie mniej więcej pół litra pojemności. Najnowszy silnik będzie korzystał ze zmiennych faz rozrządu oraz turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek. BMW dołożyło bardzo dużych starań, by silnik był idealnie wyważony, dzięki czemu będzie działał on bardzo cicho i bez wibracji.

Silnik ma być umieszczony w praktycznie wszystkich nowych samochodach ze stajni BMW i MINI z napędem na przednią oś. Moc silnika ma początkowo oscylować w granicach 100 KM, lecz producent ma w planach zastosowanie go również w małym sedamie serii 3, gdzie osiągnie on moc aż 180 KM.


Dodał: , w Newsy. Dnia 20 lipca 2012