BMW M3 Lime Rock Park Edition

BMW z okazji premiery jednego z najsłynniejszych, amerykańskich torów wyścigowych, postanowiło stworzyć nową odmianę modelu M3 (E39). Mowa jest tu o torze Lime Rock Park znajdującego się w dolinie gór Berkshire w stanie Connecticut. Został on otworzony w 1957 r i jest obecnie wpisany do krajowego rejestru miejsc historycznych. Jest on uważany za jeden z bardziej wymagających torów tego typu na świecie. Jego długość liczy 2,41 km, a w jego budowie znajduje się  siedem zakrętów i poziomów wysokości.

 

Jedna z najpopularniejszych wersji sportowych odmian BMW, posiadać teraz będzie rzucający się w oczy, pomarańczowy lakier nadwozia, którego autorska nazwa to „Fire Orange”, a także zostanie wykończony karbowanymi dodatkami takimi jak części przedniego zderzaka, tylny spojler oraz w pełni karbonowy dach pokryty czarnym lakierem oraz. Wnętrze samochodu także zostało zmodyfikowane, i teraz czeka na nas tapicerka wykonana ze skóry nappa, nowe koło kierownicy, spłaszczone u dołu,  oraz specjalna tabliczka z oznaczeniem modelu. Z tyłu pojazdu zainstalowano lżejsze końcówki układu wydechowego wykonane z tytanu i inconelu. Ostatnim dodatkiem jest pakiet Competition Pack obejmujący m.in. elektronicznie sterowane amortyzatory, 19-calowe alufelgi oraz nieco zmodyfikowane zawieszenie, które ma polepszyć przyczepność samochodu. Pod maską samochodu niestety nie dojrzymy żadnych zmian. Samochód będzie zasilał ten sam silnik, którym jest 4,0-litrowa jednostka w układzie V8 generująca 420 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Na szczęście ma on na tyle mocy, że zadowoli każdego klienta.

Niestety, BMW M3 Lime Rock Park Edition oferowane będzie tylko w USA i będzie to wersja limitowana licząca, zaledwie 200 sztuk. Auto już można zamawiać, a jego koszt to 70 995 dolarów. Czy warto? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.


Dodał: , w Newsy. Dnia 20 lipca 2012