BMW Zagato

Podczas tegorocznego Concorso d’Eleganza Villa d’Este został zaprezentowany najnowszy model BMW z serii Z. Jest to zmodyfikowana wersja modelu Z4 nad karoseriom którego pracowała włoska firma Zagato.

Model został nazwany BMW Zagato Coupe. Jego konstrukcja została w całości zaprojektowana przez firmę Zagato która została założona w 1919 roku przez Carrozzeria Zagato. Specjalizuje się ona w nowych technologiach w budowie nadwozi, a ich główną zaletą są śmiałe własne wizje i rzetelność. To zjednało mu producentów samochodów takich jak miedzy innymi BMW które przedstawia swój innowacyjny model. Karoseria wykonana jest od podstaw z aluminium. Auto będzie się wyróżniać wydłużoną maską z wlotami powietrza, autorskim dachem firmy Zagato, który nazywany jest „DoubleBouble” oraz licznymi dodatkami z logiem firmy jak np. grill który tworzą literki „z”. Samochód został pomalowany ekskluzywnym lakierem Vivace Rosso i stoi na 19-calowych kołach ze stopów lekkich.

Niestety nie wiadomo jeszcze co będzie drzemać pod maską muskularnego BMW. Producent nie chce zdradzić nam tej informacji i jest to na pewno zamierzony cel. Tych którzy myślą że nowe BMW jest tylko „wydmuszką” i nie posiada nic oprócz karoserii, pragniemy uspokoić. Zagato było testowane wiele razy na wyczerpujących drogach.

Niestety auto może nie trafić do seryjnej produkcji, a jeśli nawet trafi, będzie to bardzo ograniczona liczba dostępna tylko dla elit.

 


Dodał: , w Artykuły. Dnia 17 lipca 2012